Usługi informatyczne
 

Projektowanie, sprzedaż, instalacja i konfiguracja domowych sieci internetowych

 

W dzisiejszych czasach bardzo często się zdarza, że posiadamy w domu nie tylko jeden komputer. Czasami mamy dwa komputery, czasami komputer i laptop. Mamy tez telewizory, telefony komórkowe, palmtopy, netbooki, IPad'y, IPhon'y i inne urządzenia z możliwością podłączenia do Internetu.

Najwygodniejszą formą podłączenia tych wszystkich urządzeń do domowego Internetu jest sieć bezprzewodowa, czyli sieć WIFI. Praktycznie prawie każde urządzenie tego typu umożliwia nam połączenia bezprzewodowe za pomocą takiej sieci.

Czy instalacja takiej sieci jest prosta? Dla jednych tak, dla innych nie. Nie każdy musi się dobrze czuć wśród takich pojęć jak SSID, Broadcast, WEP itp. Nie jest to dla nikogo żadna ujma. Tak samo nie każdy musi być mechanikiem samochodowym i samodzielnie zmieniać klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Proponuję państwu dostawę, montaż i konfiguracje wszelkich niezbędnych urządzeń potrzebnych do stworzenia sieci bezprzewodowej, ale także przewodowej. Zapewniam w przypadku sieci bezprzewodowych zapewnienie najwyższych możliwych do osiągnięcia standardów bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku źle zabezpieczonej sieci, włamanie do niej dla kogoś kto ma o tym pojęcie, zabiera mniej więcej 10 - 15 minut czasu. Może to być nawet Państwa sąsiad zza ściany, albo ktoś kto zaparkował samochód przed Państwa domem. Po takim włamaniu można przechwycić cały ruch w sieci, czyli to jakie strony www Państwo odwiedzacie, włamywacz może przeczytać Wasze maile, ale także przechwycić numer karty kredytowej, czy hasło zabezpieczające dostęp do banku. Włamanie takie może też być wykorzystane do popełnienia cyberprzestępstwa, a wszelki tropy prowadzić będą wtedy do Państwa domu. To właśnie dlatego sieci bezprzewodowe są bardzo wygodne, ale równiej bardzo niebezpieczne jeśli będą źle zabezpieczone.

Oferuję również Państwu audyt bezpieczeństwa istniejących i działających sieci bezprzewodowych.

W przypadku jeśli decydowalibyście się Państwo na sieci przewodowe, oferuję kompleksową usługę począwszy od dostawy sprzętu i okablowania, przez montaż kabli w listwach, do konfiguracji całości.