Usługi informatyczne
 
Jak ważna jest dobrze zabezpieczona sieć bezprzewodowa.
2010-11-04 22:20  
 
  « wróć do aktualności Jak ważna jest dobrze zabezpieczona sieć bezprzewodowa.

Co jakiś czas, redakcje różnych czasopism z branży informatycznej, robią testy polegające na sprawdzeniu ogólnego stanu zabezpieczeń naszych domowych i firmowych sieci bezprzewodowych. Niestety wiele sieci jest tak słabo zabezpieczonych, że dostanie się do nich nie stanowi żadnego problemu. Jest też mała część sieci, które są zupełnie niezabezpieczone.

Źle zabezpieczona sieć komputerowa stanowi swojego rodzaju zaproszenie dla potencjalnego Hackera Włamywacza do tego, żeby ją sforsfować. Sforsowanie takiej sieci jest na tyle proste i trywialne, ze film instruktażowy, jak to zrobić zajmuje tylko 7 minut... Jeśli jeszcze ktoś mi nie wierzy w to, ze jest to tak proste, to poniżej moze zobaczyć na własne oczy:

Mam nadzieję, że teraz już nikt nie ma wątpliwości. Jeśli włamywacze tylko korzystają z internetu na nasz koszt to pół biedy. Niestety częściej takie włamanie jest wykorzystywane np do popełnienia cyberprzestępstwa, albo do ściągnięcia z internetu pirackich materiałów. Trzeba pamiętać też o tym, ze prawo za takie przestępstwo będzie pociągało do odpowiedzialności właściciela takiej sieci, bo to na nim spoczywa obowiązek takiego jej zabezpieczenia, żeby nie dopuścić do włamań.

 
  « wróć do aktualności