Usługi informatyczne
 
Jak zainstalować darmowy program antywirusowy.
2011-05-24 00:00  
 
  « wróć do aktualności Jak zainstalować darmowy program antywirusowy.

Bardzo ważnym czynnikiem bezpieczeństwa naszego komputera jest używanie programu antywirusowego. Jednak nie wystarczy samo posiadanie takiego programu. Żeby był skuteczny musi być także regularnia aktualizowany. Nowe wirusy powstają praktycznie codziennie, a co jakiś czas po internecie zaczynają krążyć bardzo groźne trojany i temu podobne szkodniki. Właśnie dlatego definicje wirusów naszego programu antywirusowego powinny być na bieżąco uaktualniane. A to kosztuje. Płacimy opłatę za sam program jak i abonament za dostęp do aktualizacji. Zazwyczaj co rok. Po kilku latach używania takiego programu moze uzbierać się całkiem pokaźna kwota.

Chociaż wcale nie musi tak być.

Wcale nie musimy płacić za korzystanie z programu antywirusowego. Na potrzeby przecietnego użytkownika komputera wystarczy zainstalować jeden z dostępnych na rynku darmowych programów antywirusowych. Jednym z lepszych jest program udostępniony przez sam Microsoft. Nosi on nazwę Microsoft Security Essentials.  Jest on dostępny zupełnie za darmo dla uzytkowników domowych, jak i małych firm Maksymallnie do 10 komputerów w firmie). Program posiada kilka zalet. Przede wszystkim docenią go posiadacze słabszych komputerów, ponieważ nie obciąża on tak mocno zasobów komputera jak produkty konkurencji. Dodatkowo jest to program z gatunku "Zainstaluj i zapomnij", oznacza to, że program po zainstalowaniu nie wymaga od nas żadnej ingerencji. Sam robi to co powinien robić. Najważniejsze jest jednak to, że zarówno program, jak i aktualizacje możemy pobierać zupełnie za darmo. Jedynym warunkiem jest posiadanie zainstalowanego legalnego systemu operacyjnego MS Windows.

Poniżej znajdziecie Państwo instruktaż krok po kroku Jak poprawnie zainstalować darmowy program antywirusowy Microsoft Security Essentials. Zapraszam do obejrzenia.

 
  « wróć do aktualności